Loading...

Dayanışma Mimarlığı Sergisi İstanbul’da

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenen; Başka bir Atölye, Düzce Umut Atölyesi, Herkes için Mimarlık, Kuzguncuk Bostanı İyileştirme ve Koruma Projesi, Mimar Meclisi, Plankton Project ve Tarihi Yedikule Bostanları Koruma Girişimi’nin de yer aldığı yedi farklı mimarlık grubunun bir araya geldiği Dayanışma Mimarlığı Sergisi 21 Ocak 2017 Cumartesi günü geniş bir katılımla açıldı. 

Dayanışma Mimarlığı Sergisi kapsamında 28 Ocak Cumartesi günü bir kolokyum düzenlendi. Serginin katılımcı gruplarının yanı sıra mimarlık ortamından çok sayıda ismin yer aldığı kolokyumda, serginin kurulduğu bağlam üzerinden güncel mimarlık pratiklerine ilişkin bir tartışma ortamı yaratıldı. Kolokyumda ayrıca sergi katılımcısı grupların, sergide yer alan mimarlık pratiklerinde dayanışma içerisinde oldukları Küçük Armutlu Mahallesi ve Düzceli Evsiz Depremzedeler Konut Yapı Kooperatifi’nden katılımcılar da yer alarak tartışmalara dahil oldular. 

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde şekillenen sergi fikrinin ardından bir araya gelen katılımcı gruplar ile bir yıla yakın bir sürede sergi içeriği geliştirilerek hazırlıklar tamamlanmıştı.